Szanowni Czytelnicy!

Zapraszamy do korzystania z czasopisma "Sześciopunkt", tworzonego z  myślą o osobach niewidomych i słabowidzących. Celem publikacji jest wzrost dostępu do wiedzy z zakresu rehabilitacji, prawa, zdrowia, informatyki, nowoczesnych technologii, programów pomocowych wśród osób z dysfunkcją wzroku oraz zlikwidowanie barier w dostępie do informacji. Wydawcą jest  lubelska Fundacja „Świat według Ludwika Braille`a”. Publikacja dofinansowana  jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przez Fundację Orlen.

"Sześciopunkt" oferujemy w piśmie Braille'a oraz  w wersji druku powiększonego. Posiadamy kilka numerów z 2020 r. i wszystkie dotychczas wydane z 2021 r.

Zawiera stałe rubryki m.in.:

• Nowinki tyfloinformatyczne i nie tylko,
  • Co w prawie piszczy,
  • Rehabilitacja kulturalnie,
  • Galeria literacka z Homerem w tle,
  • Zdrowie bardzo ważna rzecz,
  • Z poradnika psychologa,
  • Gospodarstwo domowe po niewidomemu,
  • Nasze sprawy.

Jednocześnie informujemy, że redakcja zaprasza osoby niewidome i słabowidzące do współpracy przy tworzeniu miesięcznika.

Dodatkowo oferujemy poradnik prawny dla niewidomych i słabowidzących Znam swoje prawa wydany w 2020 r. oraz publikację Małgorzaty Gruszki Jak pomimo trudności cieszyć się życiem. Porady psychologa dla osób niewidomych i słabowidzących.

"Sześciopunkt" i w/w poradniki otrzymujemy dzięki uprzejmości Oliwii Piliszko, związanej z lubartowskim Kołem Polskiego Związku Niewidomych z siedzibą w naszej bibliotece.

Publikacje dostępne są w czytelni przy ul. Lubelskiej 36.