Drodzy Czytelnicy!

Chcielibyśmy przypomnieć, że nasza Biblioteka posiada dostęp do międzybibliotecznej wypożyczalni publikacji naukowych. Nie jest to zwyczajna biblioteka wirtualna (jakich dużo w internecie, np. Polona czy Federacja Bibliotek Cyfrowych).

 

 W naszej Czytelni znajduje się terminal podłączony do serwera umieszczonego w Bibliotece Narodowej, dzięki czemu Czytelnik może - bez nużącej podróży do stolicy - uzyskać dostęp do publikacji powstałych po 1990 roku: podręczników akademickich, prac naukowych i wybranych czasopism naukowych z listy Ministerstwa Edukacji i Nauki z wszystkich dziedzin wiedzy.

Oznacza to, że w Czytelni naszej Biblioteki Czytelnicy mogą zapoznać się z treścią publikacji, do których dostęp jest utrudniony z wielu obiektywnych powodów. Co chyba najważniejsze, Czytelnicy nie muszą czekać na poszukiwaną publikację jak w przypadku zwykłych praktyk wypożyczeń międzybibliotecznych. Zachęcamy więc  do korzystania z zasobów Academiki  w naszej Czytelni znajdującej się w gmachu Biblioteki Głównej (po kliknięciu w powyższy obrazek można sprawdzić, czy poszukiwana publikacja znajduje się w jej zasobach).  Zapraszamy!