W 2023 r. przypada 160. rocznica wybuchu Powstania styczniowego 1863 r.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Lubartowie uczcimy wydarzenia związane z tym narodowym zrywem. W dniu 30 stycznia w Bibliotece Głównej przy ul. Lubelskiej 36 o godz. 16:30 nastąpi wernisaż wystawy Powstanie styczniowe 1863 – 1864. Historia - Literatura. O godz. 17:00 odbędzie się spotkanie autorskie z dr. Zdzisławem Bieleniem, autorem książek i opracowań o tematyce powstańczej.

Zaprezentujemy książki, artykuły, fotografie i inne materiały. Eksponowane obiekty pochodzą ze zbiorów naszej biblioteki oraz stanowią opracowania, których autorem jest  Jan Krzysztof Zaczek.

Ekspozycja czynna będzie do 20 lutego b.r. w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy do jej obejrzenia. Dla szkół oferujemy pogadanki do wystawy, po uprzednim telefonicznym ustaleniu dogodnego terminu (nr tel. 81 855 2235).