Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Mickiewicza w Lubartowie, ul. Lubelska 36
zaprasza

na Dzień Seniora z Kulturą w dn. 3 października 2022 r. od godz. 10:00.

Spotkanie zorganizowane z okazji ogólnopolskiej akcji Weekend seniora z kulturą
trwającej w dniach 1 - 2 października 2022 r., którego organizatorem
jest
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

P R O G R A M

godz.10:00 – „Seniorze, nie daj się oszukać” - spotkanie edukacyjne z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Omówione zostaną różne typy oszustw, m.in. na tzw. wnuczka, fałszywy telefon i inne.

godz.11:00 Technologie cyfrowe i informacyjne oparte na sztucznej inteligencji prelekcja na temat m.in. aplikacji dla seniorów, czytników książek, smartfonów i innych przydatnych nowinek technologicznych.

godz.12:00 Józef Weyssenhoff 1860 – 1932. Życie i twórczość”. Prelekcja poświęcona związanemu z Ziemią Lubartowską pisarzowi, poecie, krytykowi literackiemu i wydawcy okazji 90. rocznicy śmierci, połączona z prezentacją wystawy o literacie.

godz. 13:00 – promocja książki Nicole Grospierre-Słomińskiej „SuperMikroby. O tym, jak Efektywne Mikroorganizmy mogą pomóc planecie i jej mieszkańcom”. Autorka jest jedną z prekursorek popularyzowania pozytywnego i zdrowego sposobu na życie w bliskości z naturalnym środowiskiem.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

BARDZO SERDECZNIE :-)))