Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Mickiewicza w Lubartowie, ul. Lubelska 36
To się musi powieść
w dn. 1 października 2022 r. w godz. 12:00 – 20:00

P R O G R A M

godz.12:00 – gra terenowa „Poszukiwanie skarbu w mieście”.

(Szczegóły pojawią się na facebooku w piątek 30.09).

godz.14:00 – oficjalne otwarcie akcji „Noc Bibliotek. W naszej bibliotece odbywa się pod hasłem „Kryminalna Noc Bibliotek”.

Zaprezentowanie wystaw: „Książki kryminalne zawsze na czasie...”,
„Bilety” - z kolekcji Grzegorza Winnickiego oraz ekspozycja fotograficzna.

godz.16:00 – spotkanie autorskie z Marcinem Wrońskim (1972), pisarzem i dramaturgiem. Za swój najbardziej znany cykl kryminałów retro o przedwojennym komisarzu Zygmuncie Maciejewskim otrzymał szereg nagród literackich, w tym Nagrodę Wielkiego Kalibru. We współpracy z reżyserem Łukaszem Witt-Michałowskim zrealizował m.in. adaptacje sceniczne swoich kryminałów: Pogrom w przyszły wtorek, Złotą robotęRyngraf (premiera 2022).

godz. 17:30 – wręczanie nagród laureatom konkursu plastycznego i fotograficznego „Dziecięcy świat wyobraźni”

godz. 18:00 – zabawy w „Garażu Skarbów” - akcja „Sejf”

godz. 18:30 - 20:00projekcja familijnego filmu przygodowego o parze młodych detektywów Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica w wersji z polskim dubbingiem oraz z ukraińskim lektorem. Film w reżyserii J. Bornebusch jest ekranizacją popularnej serii książek Martina Widmarka. Dla dzieci w wieku 6+, trwa 85 minut.

Nocy Bibliotek” towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek. Również kryminałów....

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

BARDZO SERDECZNIE :-)