W dniu 12 kwietnia w Bibliotece Głównej przy ul. Lubelskiej 36 odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Knefla.

J. Knefel - lekarz,  znany jest ze swoich długoletnich pasji malarskich. Warsztat doskonalił pod kierunkiem prof. Juliusza Kłeczka, wykładowcy Instytutu Wychowania Artystycznego w Lublinie. Eksponował prace na wielu wystawach, również za granicami kraju,  m.in. w Kanadzie, Francji czy Hiszpanii.

Prace prezentowane są po raz pierwszy i większość z nich to nowe dokonania artystyczne autora.

Zapraszamy do obejrzenia nastrojowej martwej natury, malowniczych nadwieprzańskich krajobrazów czy „kozłowieckiego tetraptyku”, zwanego również „czterema porami roku”.

Jeden z obrazów J. Knefel przekazał na licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz walczącej Ukrainy.

W wernisażu uczestniczyli m.in. Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik, zastępca burmistrza Tadeusz Małyska oraz przyjaciele doktora Knefla i nasi czytelnicy.

Wystawa czynna będzie przez dwa miesiące, do 10 czerwca.

Zapraszamy!