Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Mickiewicza w Lubartowie, ul. Lubelska 36
zaprasza na NOC BIBLIOTEK pod hasłem „Czytanie wzmacnia”
w dn. 9 października 2021 r. w godz. 17.00 – 21.00

P R O G R A M

godz.17.00 - otwarcie akcji „Noc Bibliotek”

godz.17.15-18.15 - prelekcja Dariusza Kowalczyka na temat miodu i pszczół - „Miód też wzmacnia”, połączona m.in. z degustacją miodów.

godz. 18.30-19.30 – „Zioła w kosmetyce” - prelekcja Katarzyny Goluch (profil na facebook BadyLove kosmetyki) na temat domowego wyrobu kosmetyków (mydła, toniki) oraz dobroczynnego wpływu ziół na człowieka.

godz. 19.35 -21.00 – Projekcja kryminału familijnego o parze młodych detektywów „Operacja Człowiek w czerni”, reż. Grethe Bøe-Waal, wiek 6+. Film jest ekranizacją serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2”.

Dzieciom proponujemy zabawy i gry literacko – przyrodnicze i plastyczne pod hasłem „Mocne marki” oraz drobne niespodzianki.

Podczas akcji będziemy pić herbatki ziołowe, dzielić się wiedzą na temat miodu i ziół. Zaprezentujemy książki, zioła i inne materiały poświęcone tematyce „wzmacniającej” ciało i duszę.

„Nocy Bibliotek” towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek.

My zachęcamy do dzielenia się książkami o tematyce prozdrowotnej.

ZAPRASZAMY ! (...z zachowaniem środków ostrożności...)